Wybierz oddział

#GrajmyRazem bo jesteśmy równi!

4.03.2021

"#GrajmyRazem bo jesteśmy równi" - rusza niezwykła kampania

 

 

Czy wiesz, co łączy zawodników Olimpiad Specjalnych Polska i ich Ambasadorów? To nie tylko miłość do sportu, ale przede wszystkim ten same wartości. Akceptacja, wsparcie, pasja, zaangażowanie i równość towarzyszą im także poza areną sportową.  

 

Poznaj bliżej zawodników i ich niezwykłe relacje z Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska w wyjątkowych spotach oraz wspólnej sesji zdjęciowej, która stała się symbolem zacierania różnic. Pozytywne emocje, bezinteresowna przyjaźń i wzajemna motywacja to coś, co łączy bez względu na wygląd. Kampania pokazuje, jak niezwykli sportowcy tworzą szeregi Olimpiad Specjalnych Polska i jakie wsparcie otrzymują ze strony ambasadorów. W najnowszej odsłonie kampanii społecznej Olimpiad Specjalnych Polska zobaczyć można Annę Lewandowską, Tomasza Wolnego, Joannę Jędrzejczyk oraz Paulinę Krupińską - Karpiel, którzy stworzyli wyjątkowe pary z zawodnikami Olimpiad Specjalnych Polska Wielkopolskie-Poznań. 

 

Anna Lewandowska wystąpiła u boku Magdy Orpiszak. To dwudziestojednoletnia zawodniczka Klubu Olimpiad Specjalnych Mustangi Poznań, która trenuje tenis stołowy i judo. Jej kolejną pasją jest taniec. Uwielbia też przygotowywać kartki z życzeniami, którymi obdarowuje swoich przyjaciół i znajomych bez okazji. Nieustannie podkreśla, że każdy dzień jest okazją do świętowania. Magda Orpiszak jest pełną emocji i gotową na nowe wyzwania medalistką zawodów regionalnych i makroregionalnych. 

 

Idea kampanii jest bardzo prosta – wszyscy jesteśmy tacy sami, mimo różnic, które nas na pierwszy rzut oka dzielą, chcemy tego samego. Mamy swoje marzenia, ambicje i cele. To ważne, byśmy wspierali się w dążeniu do ich spełnienia. Ta kampania powstawała w trudnym czasie, w którym wszystkim bardzo brakowało swobodnych kontaktów międzyludzkich. Tym bardziej była to wspaniała okazja do spotkania się z zawodnikami, spędzenia wspólnego czasu w sprawie, która nas łączy - powiedziała Prezes Olimpiad Specjalnych Polska, Anna Lewandowska. Wszyscy sportowcy Olimpiad Specjalnych są dla mnie wzorem do naśladowania. Podziwiam ich wytrwałość w dążeniu do celu i pokonywaniu własnych barier, a także umiejętność odnajdywania radości w codziennym życiu. Dzięki kampanii miałam okazję bliżej poznać Magdę Orpiszak, z którą tworzyłyśmy zgrany duet na planie. Cudownie nam się współpracowało. Czułam jak wyjątkowy był dla niej ten dzień i z pewnością obie będziemy go miło wspominać. – dodała Anna Lewandowska.

 

Druga para to Tomasz Wolny i Filip Maković. Dwudziestoletni zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych Mustangi Poznań, znakomity judoka, tenisista stołowy, gra w bowling i jeździ na nartach. Obdarzony ogromną sprawnością, precyzją, zwinnością. Filip Maković to przykład zawodnika multidyscyplinarnego, a do tego znakomity tancerz. Pełen emocji i radości z aktywności fizycznej. Medalista zawodów regionalnych, makroregionalnych i ogólnopolskich.

 

- Kampania, którą przygotowaliśmy ma przypomnieć wszystkim, że choć różnią nas rysy twarzy to przecież wszyscy jesteśmy równi, tak samo czujemy, marzymy, chcemy żyć i mamy do tego życia równe prawo. Naszym zawodnikom udaje się wszystko bez ulegania presjom świata, a w sercach i na twarzach wypisane mają wyłącznie szczere uczucia. Powinniśmy wszyscy brać z nich przykład - powiedział Tomasz Wolny, ambasador Olimpiad Specjalnych Polska o nowej kampanii.

 

Joanna Jędrzejczyk wspierała Bartosza Jarczewskiego. Siedemnastolatek jest członkiem Klubu Olimpiad Specjalnych "Sami Swoi" Rydzyna. Trenuje dwubój siłowy, lekkoatletykę, piłkę nożną oraz narciarstwo zjazdowe. Złoty medalista Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych - Opoczno 2019. Dodatkowo jest też członkiem Klubu Piłkarskiego w Bojanowie. Koleżeński, otwarty zawsze chętny do pomocy.

 

Ta kampania mi osobiście daje wielką frajdę. Czuję, że jestem częścią wyjątkowej społeczności i zgranej drużyny. Dobrze czujemy się w swoim towarzystwie i uczymy od siebie nawzajem. Nie mam tu na myśli wskazówek, jak być lepszym sportowcem, ale po prostu…lepszym człowiekiem  – mówi Joanna Jędrzejczyk, ambasadorka Olimpiad Specjalnych Polska o nowej kampanii.

 

W duecie z Pauliną Krupińską – Karpiel wystąpiła Kamila Woźna, również zawodniczka Klubu Olimpiad Specjalnych "Sami Swoi" Rydzyna. Kamila Woźna jest trzykrotną złotą medalistką w dwuboju siłowym podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi i Dubaju 2019. Lekkoatletka, gra też w piłkę nożną oraz trenuje narciarstwo zjazdowe. Koleżeńska, pełna wrażliwości i chętna do pomocy innym. Kształci się w zawodzie kucharza. 

 

- Ta kampania od początku była dla nas wyzwaniem. Chcieliśmy pokazać w niej to, co tak naprawdę ważne – wartości. Nie wygląd, a wspólne pasje, emocje i cele potrafią budować trwałe relacje. Cechy fizyczne tracą na znaczeniu, gdy mamy wspólne ideały i jesteśmy jedną drużyną. Mam nadzieję, że każdy zobaczy w tej kampanii coś więcej, niż tylko zdjęcia – mówi Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska

 

Olimpiady Specjalne są obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady, jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie. Oficjalnie uznaje je Międzynarodowy Komitet Olimpijski.  Ideą zawodów jest przeciwdziałanie dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i promowanie inkluzji poprzez sport. Zawodnicy regularnie trenują, biorą udział w profesjonalnych zmaganiach, również na arenie międzynarodowej. Nie brakuje im zapału, zaangażowania oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

 

Przed zawodnikami Olimpiad Specjalnych Polska już niedługo kolejne marzenie do spełnienia – Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Kazań 2022. To wielkie, sportowe wydarzenie odbędzie się na początku przyszłego roku w Rosji. Polskich zawodników w przygotowaniach dopinguje i motywuje Kadra Ambasadorów powołana przez Prezes Olimpiad Specjalnych Polska - Annę Lewandowską. W jej składzie są: Joanna Jędrzejczyk, Paulina Krupińska-Karpiel, Ewelina Lisowska, Łukasz Koszarek, Tomasz Wolny i Jakub Wesołowski. To oni zagrzewają „naszych” do walki, wspierają na każdym etapie przygotowań. Do kibicowania zachęcamy jednak wszystkich. Warto nie tylko bliżej poznać zawodników i ich talenty, ale też wspierać podczas zawodów. Gwarantujemy, że emocji nie zabraknie. Nie tylko tych sportowych. 

 

Kampania „#GrajmyRazem bo jesteśmy równi!” jest prowadzona przy wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Sponsorem strategicznym Olimpiad Specjalnych Polska jest Tauron Polska Energia SA, a sponsorem głównym Huawei. Spoty wizerunkowe i galerię zdjęć kampanii „#GrajmyRazem bo jesteśmy równi!” można obejrzeć na stronie www.olimpiadyspecjalne.pl, a także na Facebook’u i Instagramie Olimpiad Specjalnych Polska:

https://www.facebook.com/olimpiadyspecjalne 
https://www.instagram.com/olimpiadyspecjalnepolska/

Obejrzyj spot już teraz: 

 

 

 

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.