Wybierz oddział

Jedenasty Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

23.05.2011

Od 14 do 22 maja 2011 roku świętowaliśmy Jedenasty Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W Polsce wzięło w nim udział ponad 2600 zawodników, 500 trenerów i 550 wolontariuszy. Inicjatywa Olimpiad Specjalnych zyskała wsparcie klubów i federacji piłkarskich w całej Europie, w tym UEFA. W naszym państwie specjalni sportowcy wyprowadzili zespoły na boisko podczas meczów piłkarskich 27 kolejki Extraklasy , wnosząc także flagę Olimpiad Specjalnych. W ramach obchodów zostało rozegranych ponad 20 regionalnych turniejów piłki nożnej Olimpiad Specjalnych.

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko – Mazurskie włączył się w te obchody. Rozpoczęliśmy od nawiązania współpracy z Warmińsko – Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Dyrektorem OKS 1945 panem Andrzejem Królikowskim. W efekcie nasi najmłodsi zawodnicy ubrani w koszulki z logo Olimpiad Specjalnych wprowadzali zawodników OKS 1945 Olsztyn i ich rywali na rozgrywki II ligi:

  • 15.05.2011r. – OKS 1945 Olsztyn – Wigry Suwałki
  • 25.05.2011r. – OKS 1945 Olsztyn – Resovia Rzeszów
  • 05.06.2011r. – OKS 1945 Olsztyn – Motor Lublin

Bezpośrednio za piłkarzami czterech naszych starszych zawodników wnosiło flagę Olimpiad Specjalnych. Po przeciwnej stronie trybun, w centralnym punkcie stadionu, umieszczony został baner Olimpiad Specjalnych. Rodzice i opiekunowie zawodników uczestniczących w tych wydarzeniach mogli skorzystać z bezpłatnych wejściówek na mecz, więc po otwarciu, wszyscy zasiadali na trybunach. Kibicowanie dostarczyło naszym dzieciakom i młodzieży niezapomnianych wrażeń.

25 maja w dzień Grassroots na głównym boisku Stomilu Olsztyn odbył się pokazowy trening dla naszych sportowców. Przeprowadził go Michał Alancewicz, jeden z najlepszych trenerów młodego pokolenia. Mimo niewielkiego stażu trenerskiego, osiągnął już wiele sukcesów w pracy z drużynami młodzieżowymi. W treningu wzięło udział 16 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną oraz 8 partnerów z drużyny zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. Po treningu zawodnicy rozegrali mecz na głównym boisku.

19 kwietnia 2011r. odbył się IX Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Drużyn 7 – osobowych, Kętrzyn 2011. Wzięło w nim udział 10 drużyn.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.